SSG Fixtures 27th & 28th November 2021

All fixtures subject to change

Last Update 21/11/21 10pm (DQ)

SSG Fixtures Saturday 27th November 2021

Under 8 A/B (Twin Saturday) Regrade

Rivervalley Rangers(A) v Dunboyne AFC (A) Rivervalley Pk 10am

Rivervalley Rangers(B) v Willows FC (A) Rivervalley Pk 11am

Clonee Utd (B) v Maynooth Town FC (A) Damastown 10am

Ratoath Harps (B) v St Columban's S/B (B) CHC Pk 10am

Maynooth Town FC(B) v Lusk Utd (A) Rathcoffey Rd 10am

Donacarney Celtic(B) v Howth Celtic (A) Castlemartin 10am

Under 8 C/D (Twin Saturday) Regrade

Balscadden boys(D) v Clonee Utd (C) Ring Common SG 10am

Ashbourne Utd(D) v Balbriggan FC (C) Archerstown Grounds 10am

Baldoyle Utd(D) v Ashbourne Utd (C) Racecourse Pk 11am

Maynooth Town FC(D) v Malahide Utd (C) Rathcoffey Rd 11am

Kinsealy Utd(D) v Glebe North (C) Kettles Lane 10am

Stamullen FC (C) v Lusk Utd (C) Gormanstown College 10am

Malahide Utd(D) v Laytown Utd (C) Racecourse Pk 10.30am

Under 9 A/B (Twin Games Saturday)

Dunboyne AFC(B) v East Meath Utd Blue (A) Summerhill Rd 10am

Trinity Donaghmede(B) v Maynooth Town FC (A) Fr Collins Pk 10am

Balbriggan FC(B) v Baldoyle Utd (A) St Molagas Pk 10am

Glebe North (B) v Rivervalley Rangers(B) Towns Pk 10am

Skerries Town FC(B) v Dunboyne AFC (A) Park Lane 12.00pm

Kilmore Celtic(B) v Ashbourne Utd (A) Scoil Ide Cromcastle Green 10am

Maynooth Town FC(B) v Glebe North(A) Rathcoffey Rd 12pm

Under 9 C/D (Twin Game Saturday)

St Ita’s AFC (D) v Rivervalley Rangers (C) Ballymastone 10am

Ashbourne Utd(D) v East Meath Utd Red (C) Archerstown Grounds 11am

Laytown Utd (D) v Stamullen FC (C) Seafield Pk 10am

Dunboyne Afc(D) Idle

Artane/Beaumont (D) v Dunboyne AFC (C) Rockfield Pk 11am

Darndale FC(D) v Ashbourne Utd (C) Darndale Pk 12pm

Clonee Utd (C) v Skerries Town FC (C ) Damastown 11am 

Under 10 A

Maynooth Town FC v Balbriggan FC Rathcoffey Rd 10am D McHale

Skerries Town FC v Ratoath Harps Towns Pk 10am W Scully

Ashbourne Utd v Howth Celtic AFC Archerstown Grounds 10am G Hickson

Donacarney Celtic v Rivervalley Rangers Castlemartin 10am Joe Boylan

Under 10 B

East Meath Utd v Glebe North Minnestown Rd 11.30am John O'Brien

Laytown Utd v Dunboyne AFC Seafield Laytown 10am Kevin Doyle

Skerries Town FC v Clonee Utd Towns Pk 11am W Scully

Under 10 C

Balbriggan FC v Drogheda Town FC St Molagas Pk 10am D King

Stamullen FC v Baldoyle Utd Gormanstown College 10am A McGovern

St Itas AFC v Rush Athletic FC Ballymastone 10am E Malone

Grange Woodbine FC v Maynooth Town FC Woodbine Rd 10am D Cleary

Skerries Town FC v Willows FC Towns Pk 12pm W Scully

Under 10 D

St Columban's S/B v Rivervalley Rangers Glin Rd 10am D White

Stamullen FC v Maynooth Town FC Gormanstown College 11am A McGovern

Dunboyne AFC v Bohemian FC Summerhill Rd 10am D Kitson

Grange Woodbine FC v East Meath Utd Woodbine Rd 11am D Cleary

Donacarney Celtic v Clonee Utd Castlemartin 11am Joe Boylan

Under 10 E

Donacarney Celtic v Ashbourne Utd Castlemartin 12pm Joe Boylan

Balbriggan FC v Maynooth Town FC St Molagas Pk 11am D King

Skerries Town FC v Dunboyne AFC Towns Pk 10am Peter Dowling

Rivervalley Rangers v Glebe North Rivervalley Pk 10am Sean Hand

Ratoath Harps v Baldoyle Utd CHC Pk 10am B Sherry

Loughshinny Utd IDLE

Under 11 A

Ashbourne Utd v Balbriggan FC Archerstown 11am G Hickson

Skerries Town FC v Dunboyne AFC Towns Pk 11am Peter Dowling

Maynooth Town FC v Donacarney Celtic Rathcoffey Rd 11am D McHale

Baldoyle Utd IDLE

Under 11 B

Ashbourne Utd v Clonee Utd Archerstown 12pm G Hickson

Dunboyne AFC v Howth Celtic AFC Summerhill Rd 11am D Kitson

Darndale FC v Baldoyle Utd Darndale Pk 10am Liam Byrne

Artane/Beaumont v Skerries Town FC Rockfield Pk 10am O Walker

Rivervalley Rangers IDLE

Under 11 C

Stamullen FC v Malahide Utd Gormanstown College 12pm A McGovern

Darndale FC v Skerries Town FC Darndale Pk 11am Liam Byrne

St Itas AFC v Howth Celtic AFC Ballymastone 11am E Malone

Maynooth Town FC v St Columban's S/B Rathcoffey Rd 12pm D McHale

Under 11 D

Artane/Beaumont v Rush Athletic FC Rockfield Pk 11am O Walker

Stamullen FC v Balbriggan FC Gormanstown College 11.15am N Rogers

Laytown Utd v Glebe North Seafield 11am Kevin Doyle

East Meath Utd v Dunboyne AFC Minnestown Rd 12.30pm John O'Brien

Donacarney Celtic v Skerries Town FC Castlemartin 1pm Joe Boylan

Under 11 E

Laytown Utd v Ashbourne Utd Seafield 12pm Kevin Doyle

Clonee Utd v Rivervalley Rangers Damastown 10am C Lawrence

Ratoath Harps v Maynooth Town FC CHC Pk 11am B Sherry

Balbriggan FC v Malahide Utd St Molagas Pk 12pm D King

Grange Woodbine FC v Skerries Town FC Woodbine Rd 12pm D Cleary

Baldoyle Utd v Balscadden Boys Seagrange Rd 10am N Foley

East Meath Utd IDLE 

SSG Fixtures Sunday 28th November 2021

Under 8 A/B (Twin Sunday)

Kilbarrack Utd (A) v Balrath FC (B) Rose Glen Pk 10am

Rush Athletic FC (A) v Baldoyle Utd (B) St Catherine’s Pk 10am

Howth Celtic AFC(B) IDLE

Mid-Sutton FC (B) v St Itas AFC (A) Bayside School 10am

Swords Manor FC (B) v Kentstown Rovers (B) Brackenstown Rd 10am

Rush Athletic FC (B) v St John Vianney FC (A) St Catherine’s Pk 11am

Under 9 A/B (Twin Games Sunday)

Balscadden Boys (B) v Ratoath Harps (A) Ring Common SG 10am

Trinity Donaghmede (B) v Howth Celtic AFC (A) Fr Collins Pk 10am

Drogheda Town FC (B) v Balrath FC (A) St Oliver’s CC 10am

Howth Celtic AFC (B) v Malahide Utd (A) Grace O’Malley Pk 10am

Ratoath Harps (B) v Rush Athletic (A) CHC Pk 10am

Malahide Utd (blue) (B) v Swords Manor FC (A) Racecourse Pk 10.30am

Kilbarrack Utd(B) v Donacarney Celtic(A) Rose Glen Pk 11am

Donacarney Celtic (B) v Kentstown Rovers (A) Castlemartin 10am

Under 9 C (Twin Games Sunday)

Portrane Ath v St John Vianney FC Portrane Rd 10am

Malahide Utd (Red) Idle

Kinsealy United v Willows FC Kettles Lane 10am

Swords Manor FC v St Ita’s AFC Brackenstown Rd 11am

Under 10 A

Balrath FC v Balrothery FC Balrath Pk 10am

Malahide Utd v Drogheda Town FC Malahide Castle 11.30am

Kentstown Rovers v Ratoath Harps Kenstown, 10am

St Itas AFC IDLE

Under 10 B

Kilbarrack Utd v Balrath FC Rose Glen 1 12pm

St Itas AFC v Swords Manor FC Ballymastone 10am

Malahide Utd v Ratoath Harps Malahide Castle 12.30pm

Rush Athletic FC v Rush Athletic FC St Catherine's Pk 12pm

Rivervalley Rangers IDLE

Under 11 A

East Meath Utd v Balscadden Boys Minnestown Rd

Darndale FC v Kentstown Rovers Darndale Pk 10am

Ratoath Harps IDLE

Under 11 B

Swords Manor FC v Balrothery FC Brackenstown Rd 12pm

Rush Athletic FC v Balrath FC St Catherine's Pk 1pm

Portrane Athletic v Howth Celtic AFC Portrane Rd 11am


« back to NDSL News


You are here: Home » News » SSG Fixtures 27th & 28th November 2021